neděle 4. května 2014

EVENTY

Sbírka na sebe nenavazujících povídek, zásadně jednorázových, ovšem s jedním společným faktem, jak už název napovídá; týkají se výhradně událostí, které se stanou jen párkrát za rok. 

Další jednorázovky (libovolného tématu) jsou v sekci nudně pojmenované Jednorázovky

Jenom datum
Valentýnská povídka s párem Tony/Loki. Lehká, docela nevinná a úsměvná jednorázovka o tom, co se stane, když se Pepper rozhodne, že by si dva tvrdohlaví géniové měli prokázat nějaké romantické gesto a o tom, jak to dopadne, když Tony razantně odmítne a Loki svou výzvu statečně přijme.

Sladká pomsta
... aneb nedělejte si na Apríla srandu z boha neplechy. Ale abyste to nepochopili špatně - on si z vás samozřejmě dělat srandu může. (Tony/Loki)

Šťastné a mrkvové
Vánoční povídka s párem Tony/Loki, dějově pár let po invazi v New Yorku. (Zařazeno i do sbírky Mateřská)

Sázka
Halloweenská povídka, pár Tony/Loki. Překvapivě poklidný vztah jim neruší SHIELD ani kolegové Avengers, dokonce i Asgard laskavě zmlkl, ovšem to by nebylo ono, kdyby se o narušení idylky nepokusil alespoň někdo. Aneb "kdo se lekl dřív?" 

Mír a pohodu o svátcích...
Je tu další rok a stejně tak i další Vánoce. Loki se přidal k Tonymu, Avengers se kvůli přítomnosti nového "člena" rozprchli do vlastních útočišť a bůh lstí tak zůstal napospas smrtelníkovi. Smrtelníkovi, který z nějakého důvodu zdobí stromek uprostřed obýváku. Loki náhle zjistí, že má té nálady tak akorát, a napůl kvůli otravným filmům, napůl Tonyho dílem se zahnán do kouta zcela vážně rozhodne, že uloví Santu (a další představitele Vánoc, včetně Ježíška) a Vánoce prostě zruší. Lehounké a nenápadné Tony/Loki

Jak na Nový rok...
Tony Stark jako každý rok pořádá silvestrovskou párty. Mezi hosty však nečekaně objeví někoho, kdo nejen že nemá pozvánku, ale také má být uvězněný na úplně jiné planetě. Znuděn předvídatelným večerem si Tony nechá tajemství pro sebe a rozhodne se Lokimu ukázat i jiné novoroční zvyky než pouhý ohňostroj. (Tony/Loki.)

Requiem
Halloween by byl, ale Dušičky jako takové tu ještě nebyly, pravda? Tak teď už jsou. Aneb jak běží čas přeživším na Asgardu, a proč si navzájem podpalovat lodičky. 

Dáreček
Další Vánoce, bez páru, jen bratrské Thor & Loki, Avengers & Thor.
Loki má takovou tradici, že si občas na Midgard skočí tzv. na návštěvu. Jinými slovy zaměstnává superhrdiny. Jenže letos se to krapet vymklo z rukou. 
Uzavřený věžák, tma, dva rozhádaní bohové, jedna brazilská hostitelka, restaurace plná k smrti vyděšených lidí a jedna prvorodička, která si skutečně nemohla vybrat lepší chvíli.

Žádné komentáře:

Okomentovat