pátek 4. prosince 2015

Seznam AJ fanfikcí - série

SÉRIE 
(plus šíleně dlouhé jednorázovky)

Prvních pár pro čtenáře blogu nebude žádnou novinkou. Je to čistě pro doplnění, ať mají přehled i ti, kdo jsou tady poprvé. Seznam není seřazen podle nějakých pravidel, žádné přednosti a tak. Prostě to sem hážu jako kopu hnoje.

Nutno dodat, že časem budou tituly přibývat, stejně jako u Daioni přibývají jména pisálků Avengers (i jiných) fanfikcí. Takže jestli nejste zase tak zběhlí a do angličtiny se vám nechce, doporučuju napřed prošmejdit její česko-slovenský seznam.

Jak se dá pochopit, všechny povídky zde sepsané jsou v jazyce anglickém. (Ale 2 s překladem, tadaa!)

Co se týče možných spouštěčů a varování, všechny, kterých si budu vědoma, napíšu u popisku povídky. Kdybyste našli nějakou hrůzu či chybu, budu ráda, když mi dáte vědět.

A kdo máte úžasný tip na čtení, neváhejte mi sem hodit odkaz.

-----

1.

Název: Poetic Justice (AO3) nebo na fanfiction.net 

Autor: Limmet

Jazyk: AJ

Kapitoly: 142

Slova: přes 300 000

Stav: Dokončeno

Žánr: Drama, Romantika

Pár: Tony Stark/Loki

Děj: Po invazi, kdy byl Loki zadržen a odveden zpět na Asgard, se Odin rozhodne učinit spravedlnosti zadost. Jelikož chtěl Loki zotročit lid, nechá lid, aby zotročil jeho. Zbaví ho magie a nadpřirozených sil a pošle dolů na Midgard, aby se stal otrokem Tonyho Starka. 

---

Názor: Srdcovka hned na začátek. Krásné, i když se tak na první pohled nemusí zdát. Zdravá dávka angstu doplněná o postupné sbližování nepřátel, nejprve letmé a velmi pomalé, později smělejší a ne tak frustrující. Pohled autorky na Asgard, jejich kulturu a morálku, je dalším plus. Jestli chcete něco rychlého, sáhněte po něčem jiném, tímhle se budete prokousávat trochu déle. 

Varování: explicitní sex (i když prvních cca sto kapitol jste v bezpečí), otroctví, násilí, vulgarismy

Poznámka: U této povídky je k dispozici můj o něco rozsáhlejší názor. (Žádné vyzrazení děje.)


***

2.


Autor: Scyllaya, popřípadě i tumblr

Jazyk: AJ

Kapitoly: 100

Slova: přes 400 000

Stav: Dokončeno

Žánr: Sci-fi, Fantasy

Pár: Loki/Tony Stark

Děj: Pár měsíců po bitvě v New Yorku se Loki objeví v Tonyho věži, tentokrát však na útěku. Při dalším pokusu o zmizení se mu omylem povede sebrat i Tonyho a spolu jsou uvězněni v neznámé říši, oba dva daleko od domova.

Jejich plán je jasný - musí spolupracovat. Dostat se domů, to je jasná věc, ale přežít, to je pro začátek nejdůležitější.

---

Názor: Vezmeme-li v potaz pouhé varování, vychází nám pěkně temná povídka. I tady je lepší se dívat obecně na příběh, i tady jde o postupné sbližování dvou nepřátel donucených ke spolupráci, žádný skok do vyváženého vztahu. 

Nadšená jsem byla hlavně z vaty okolo příběhu - cestování po jiných zemích, autorčin popis ostatních planet, napínavé akční pasáže, a co víc, sympatické OC, proti kterým nemůžete nic namítat. Příběh nedrhne a nakonec na něj budete ještě dlouho vzpomínat.

Varování: explicitní sex, násilí, implicitní mučení, zmínky o sebevraždě

Poznámka: U této povídky je k dispozici můj o něco rozsáhlejší názor.


***

3.

Název: My Vision of Thor 2 (ff.net)

Autorka: LokiLove24028
Jazyk: AJ

Kapitoly: 43

Slova: asi 160 000

Stav: Dokončeno

Žánr: Sci-fi/Fantasy

Pár: Jane/Thor, Odin/Frigga

Děj: Jane s Thorem vědí, že v boji proti Temným Elfům budou potřebovat spojence, rozhodnou se tedy pro nebezpečnou cestu všemi světy, aby nějaké získali. A jelikož si Thor uvědomí, že bez mága to nepůjde, rozhodne se na misi přibrat i svého bratra.

---

Názor: Je to spíše dobrodružná povídka než romantická, a přesto se autorce povedlo do ní dát místy velké množství emocí. (Což není nutně špatné.) Zapomeňte na Lokiho z druhého filmu Thor, tady ho nahrazuje o něco mírnější a snad i přátelštější verze, schopná výčitek svědomí i obětavosti. Lhala bych však, kdybych tvrdila, že jsem si to neužila. 

Protože i tahle povídka nalezla způsob, jak mi realisticky předložit postupné sbližování dvou dávno odloučených sourozenců. Mimo jiné bych za plus počítala i fakt, že mi tady přišla fajn dokonce i Jane. A tři válečníci se Sif. Občasné OOC chování, ale to si myslím já. Vy posuďte sami. 

Varování: násilí

Poznámka: U této povídky je k dispozici můj o něco rozsáhlejší názor. (Žádné vyzrazení děje.)

***

4.

Název: Inverted Perceptions (ff.net)


Jazyk: AJ

Kapitoly: 14

Slova: asi 70 000

Stav: Dokončeno

Žánr: Drama (H/C)

Pár: Thor/Jane (zmíněný)

Děj: Když je Loki bezpečně přemožen a uvězněn po své invazi na New York, dostane se Avengers do rukou záhadné cédéčko s filmem, který by jim měl osvětlit, jak se u nich dva boží bráchové vlastně vzali. Samozřejmě je zde napřed pochopitelná skepse... následovaná ještě pochopitelnější zvědavostí! Avengers, a to prosím všichni, se pustí do sledování filmu příznačně pojmenovaného Thor

---

Názor: Povídka je, minimálně ze začátku, vlastně přepisem zmíněného filmu. Což by vás rozhodně nemělo odradit, jelikož mě autorčin popis rozhodně nezklamal. Děj se však nemotá jenom kolem filmu, v pozadí se postupně připravuje půda pro navazující povídky.

Velké plus? Thor konečně uvidí, co se dělo na Asgardu, když byl vyhnán na Zemi, Avengers se i při počáteční nedůvěře přece jen trošku zklidní a uznají, že některé věci by dostaly do kolen i je a že se tudíž s jistými motivy dovedou ztotožnit, a Loki se marně vzteká v cele.

Varování: (nevinnost sama!) *ahem* (snad)

Poznámka: U této povídky je k dispozici můj o něco rozsáhlejší názor. (Žádné vyzrazení děje.)


*** 

5.

Název: Bargaining (ff.net)

Jazyk: AJ

Kapitoly: 26

Slova: asi 116 000 

Stav: Dokončeno

Žánr: Drama/Angst

Pár: Thor/Jane

Děj: Když se Loki ocitne tváří v tvář vyhlídce na věčnost strávenou bez svého bratra, rozhodne se uzavřít dohodu a změnit minulost. Post TDW

---

Názor: Už jen pohnutky k začátku příběhu se zdají být podezřele nesobecké, a jak se ukáže, nic není takové, jako se na první (druhý, třetí) pohled zdá. Lokimu se povede dostat druhou šanci, tzv. uklidit nepořádek po všech třech filmech, ve kterých se zatím ukázal. Má to svou cenu, samozřejmě, ale o tu zatím není třeba se starat.

Protože i když chtěl Thora opakovaně zabít, nikdy ho nechtěl... jakože vážně zabít.

Varování: násilí, vulgarismy

Poznámka: U této povídky je k dispozici můj o něco rozsáhlejší názor. (zase)

***

6.

Název: No Such Liberty (AO3) nebo na fanfiction.net anebo na livejournal

Autor: Xparrot

Jazyk: AJ

Kapitoly: 32

Slova: asi 150 000

Stav: Dokončeno

Žánr: Dobrodružné, drama, rodina, angst

Pár: Žádný

Děj: Po invazi na New York přivedl Thor Lokiho zpátky domů v okovech. Jenže to neznamená, že Lokiho plány jsou zcela zhaceny, a neznamená to, že se Thor svého bratra vzdal. A když se objeví Thanos a chce se zmocnit toho, o co kvůli Lokiho prohře na Zemi přišel, na kterou stranu se Loki přidá?
---

Názor: Otázka, která nás provádí celým příběhem a zároveň není nikdy zodpovězena, se mi na tom překvapivě líbila, a to i přes jistou frustraci z nedostatku informací - byl to skutečně Loki, kdo chtěl zotročit lidstvo, nebo ho vedl Thanos, skutečný záporák toho nejtěžšího kalibru?

A my nevíme a Thor neví, a Loki nejspíš taky ne, a možná je to tak dobře. Líbí se mi ta krásná vyváženost - že nám tu boha neplechy nepředloží coby zvráceného zločince, ale ani jako nevinnou oběť.

Mimořádné plus padá k OC postavám, pohledu na Asgard a jejich politiku, pár projevů šílenství a i menší angažovanost Avengers ke konci.

Varování: abych citovala autorčiny tagy: Thor feels, Loki feels, so many feels

Poznámka: U této povídky je k dispozici můj o něco rozsáhlejší názor. 

***

7.

Název: Amateur Theatrics (AO3)

Autor: galaxysoup

Kapitoly: 28

Žánr: akční, dobrodružné, humor (+ H/C, angst)

Pár: Žádný

Jazyk: AJ

Stav: Dokončeno

Děj: Thorova typická metoda řešení problémů (mocný švih Mjolnirem) se u magického artefaktu projeví jako neúspěšná, a jeho druhá metoda (ještě mocnější švih Mjolnirem) se ukáže jako naprosto katastrofická.

---

Názor: Thor stále nechápe, že do magických přístrojů, jejichž původ ani důvod neznáme, není radno mlátit. Inu, a jako důsledek jeho nepoučitelnosti vznikne nádherná povídka, milá a úsměvná a místy roztomilá, občas pěkně dramatická a napínavá, ale smířlivá a uspokojivá, a to i přes zdánlivě bezvýchodnou situaci. Avengers si užijí, Coulson ani Fury už tolik ne, my si užijeme, a na konci si všichni oddechnou. Rozhodně doporučuju, patří k mým srdcovkám.

Varování: fluff, fluff, fluffy fluff

Poznámka: Přeloženo! Seznam českých kapitol je tady.

 ***

8.

Název: Nine lives (ff.net)

Autor: MaverikFlame

Kapitoly: 22

Žánr: Romantika, drama

Pár: Tony Stark/Loki

Jazyk: AJ

Stav: Dokončeno

Děj: Po magické nehodě Loki dočasně uvízne v podobě kočky. Tony zvažuje, že se stane pejskařem.

---

Názor: Další srdcovka, protože jestli něco můžu, tak je to fluff, mí drazí, a k tomu ještě frostiron. Fluff je tady doslova, jak už vám shrnutí děje napovědělo. Doneslo se ke mně, že spousta lidí tuhle povídku ignoruje právě kvůli tomu, že v ní prakticky figuruje kočka, a taky že spousta lidí se nechala přemluvit a rozhodně nelitovala. Nine lives není žádná umňoukaná fanfikce, vy padavky. Ona nevinná kočička totiž ztratila jedině Lokiho podobu, mozek ani nic jiného ne.

Lo'kitty je k sežrání, Tonyho zbožňuje (vlastně jeho klín, ehm), Steva šikanuje a Thora nenávidí. A na konci se stejně můžete těšit na Lokiho návrat k dvounožcům, i když poněkud neladný.

Varování: zhulená kočka

Poznámka: Povídka je přeložena do češtiny. Seznam kapitol v češtině je tady.


 ***

9.

Název: Ask Me No Questions (AO3)

Autor: Alex51324

Jazyk: AJ

Kapitoly: 1

Slova: cca 55 000

Stav: Dokončeno

Žánr: Drama, humor

Pár: Žádný

Děj: Thor se vrátí zpátky na Zemi, a spolu s ním i Loki - zbaven magie a svázán kouzlem mlčení, které mu povoluje mluvit jedině v případě, kdy je mu položena jasná a přímá otázka.
Aneb další povídka na téma "Loki žije s Avengers, nastane chaos".

---

Názor: Loki toho moc nenamluví, ale to povídce neubírá na kráse, ba naopak. Přestože je bůh neplechy ten, kdo je v nevýhodě, kdo je nešťastný a ještě k tomu donucen žít s hrdiny, je to i tak on, kdo trpí nejméně. Kdo by to byl řekl, že někomu bude vadit, že Loki nemůže mluvit? A když už, tak jenom pravdu.

Moc se mi to líbí, je to krásně propracované, přesně tak, aby nás to typické tápání v nedorozuměních rozčilovalo co nejvíce a co nejdéle to jenom jde. Super povídka, a to říkám bez nejmenších náznaků ironie. A ten konec, konec stojí za to. 

Varování: frustrace, frustrace, FRUSTRACE

Poznámka: U této povídky je k dispozici můj o něco rozsáhlejší názor. (Žádné vyzrazení děje.)


***

10.

Název: In The Realm of Ungrateful Cockroaches (AO3)

Autor: BigSciencyBrain

Jazyk: AJ

Kapitoly: 1

Slova: cca 36 000

Stav: Dokončeno

Žánr: Drama, romantika

Pár: Loki/Steve Rogers

Děj: Po boji v New Yorku se Loki nevrátí na Asgard. Místo toho uvízne v časové smyčce a musí si tak události Avengers prožívat znovu a znovu.

---

Názor: Takovému tomu případu hromnic, kdy se hlavní postava - tedy Loki - probouzí pořád dokola a s rostoucí depresí se snaží nějak napravit celodenní (v tomhle případě je těch dnů 6) chyby, se mi odolává jen velmi těžko a líbí se mi, jak to každý vezme z jiného konce.

Tahle povídka mě čímsi zaujala, něčím, na co pořádně nedokážu ukázat prstem ani to dát do slov. Bylo to čtivé a napínavé, krásně to plynulo, a konec byl zatraceně bolestivý, ale pro mě zároveň uspokojivý, protože happyend tam, kde nemá happyend co dělat, není happyend, ale blbá vata.

Asi jsem sadista, ale tohle je další příběh, u kterého bych vás měla varovat ohledně frustrace. Nevím, proč si to dělám, ale nějak mě asi přitahují povídky, u  kterých je třeba mlátit hlavou o zeď.

Varování: násilí, explicitní sex, zmíněná smrt (opakovaně), plus má oblíbená frustrace

Poznámka: Opět mohu směle nabídnout o něco rozsáhlejší názor.

Žádné komentáře:

Okomentovat