čtvrtek 26. ledna 2017

Seznam AJ fanfikcí - jednorázovky

Začnu jednorázovkami, které jsem přečetla v nejbližší době, protože ty, které jsem četla v roce 2011, asi budu muset nějakou dobu hledat.

Opět se pokusím dát dohromady i nějaká varování, pokud budou potřeba, a opět vás žádám, abyste mi dali vědět, pokud narazíte na něco, co jsem přehlédla.

-----

1. don't believe in more than flash and bone (AO3) od Lise
Slova: cca 2 500
Vztah: Thor & Loki
Děj: Lokiho plány nevyšly (jako vždycky), tudíž se vydá za Thorem s žádostí o pomoc. Thor však na Zemi nebyl od té doby, co byl poražen Ultron. Což Loki netuší.
Názor: Tak akorát dlouhé, pro fanoušky H/C jako dělané. Bolestivé, ale tím si musíte projít, jestli si chcete zasloužit ten načechraný konec.
Varování, tagy: Post-Civil War, násilí, angst, H/C


2. Event Horizon (AO3) od KaylaNorail
Slova: cca 32 000
Vztah: Thor & Loki
Děj: Thor je na bitevním poli nebezpečný jak pro své nepřátele, tak i pro spojence. Jenom jediný člověk ho dokáže zastavit - jeho bratr Loki.
Názor: Olalala. AU "Berserker Thor", na kterou je třeba více času. Jestli vám pojem berserker nic neříká, prostě si představte neuvěřitelně silné monstrum, které když se notně rozčílí, přestane se ovládat a rozeznávat přátele od nepřátel. Hulk, dá se říct, i když ten už se zlepšuje.
Poslat Thora do boje je obrovské riziko, ale zatím se to zvládá, jelikož je tam pro něj vždycky Loki, který jediný dokáže k Thorovi promluvit a uklidnit ho. Jenžeee... takhle se nedá fungovat donekonečna, a když Thor zjistí, že k němu bratr nebyl zcela upřímný, začne jej podezřívat z nekalých (až příliš) úmyslů. Jejich vztah utrpí a tím pádem i Lokiho schopnost Thora přivést zpět.
Varování, tagy: násilí (překvapivě)


3. those yesterdays bleeding through (AO3) od wnnbdarklord
Slova: cca 9 500
Vztah: Thor & Loki, Loki & Frigga (etc.)
Děj: Loki na Svartalfheimských pláních skutečně zemřel. Probudil se ve své cele, po předchozích událostech nikde ani stopy. Povídka o časové smyčce, kde Loki dostane šanci napravit den, kdy na Asgard zaútočili Temní Elfové. A pak další šanci. A další.
Názor: AU (canon divergence). Božínku, že se s tématem hromnic roztrhl pytel? No a! Jedna z těch oblíbených "fix-it" povídek, kterým se těžko odolává. Frustrující, jak už to bývá. Jane se tady dá snést. A konec, lidi, krásný konec.
Varování, tagy: smrt (dočasná), sebevražda (taky ne zrovna trvalá), násilí, rasismus, psychická labilita (prostě klasika), angst


4. Protection (ff.net) od LulaMadison
Slova: nad 2000
Vztah: Loki & Tony Stark
Děj: Na námět: "Loki je vážně zraněn (snad při záchraně Tonyho?) a společně s Tonym jsou uvězněni. Bylo by lepší, kdyby měl Loki s Avengers nějakou dočasný mír než aby spolu bojovali."
Názor: Námět zněl jednoduše, povídka byla dokonalá. Je to taková ta krátká jednorázovka, kterou když omylem najdete znovu, neohrnete nad ní nos, ale přečtete si ji znovu. A znovu. Srdcovka. Loki zachrání Tonymu život a Tony je nešťastný z toho, že nemá jak pomoct. Avengers spěchají na záchranu, vzduch i čas dochází, z Lokiho prchá život a společně se svým dočasným spolubojovníkem si i popovídá (až tak je zoufalý). Uvěřitelné, milé, krátké, ale ne moc, svižné a čtivé.
Varování/tagy: H/C, jinak nic, co by zároveň nevyzradilo pointu


5. A thorn saves the rose (AO3) od Lizardbeth
Slova: cca 2 000
Vztah: Loki & Frigga
Děj: Během invaze Asgardu Kurse Lokiho pustí z cely.
Názor: The Dark World fic. Tak tak. Žádné schody vlevo se zde nekonají, mí drazí. Jak napovídá název, asi je vám jasné, co se bude dít, tudíž buďte připraveni. Krátká, docela milá, smutná.
Varování/tagy: angst, canon-divergence


6. If You Could Run, or If You Could See (AO3) od artemismoon12
Slova: cca 7 600
Vztah: Thor & Loki, Groot & Rocket
Děj: Parafráze Infinity War, začínáme u Thanosova útoku na Asgardské uprchlíky. Vyprávěno z Lokiho POV, je to příběh toho, co by autor uvítal víc než to, co dostal.
Názor: Není to tak úplně fix-it, jak byste si někteří mohli myslet. Spousta pisálků má tendence to dělat, proto mě tady tak příjemně překvapilo, jak u země se to drželo. Byly tam tuším maličké chvilky, které mě trošičku vyrušily ze čtení, ale moc se mi to líbilo. Troška humoru. Pozor, křehké duše, na srdceryvný konec.
Varování/tagy: opatrně prosím - Avengers Infinity War spoilery, násilí, smrt


7. Snakes and Prank Wars (AO3) od thor-the-asgardian-meme (love_from_belle)
Slova: cca 600 
Vztah: Heimdall & Thor, Thor & Loki
Děj: Otázka pro Thora zní: Hlídal vás někdy Heimdall?
Názor: To víte, že hlídal, chudák malá. Je to taková mini jednohubka, Thor vypravuje (1. osoba) o jednom dětském incidentu s hady. Tedy znalost Ragnaroku může pomoct, ale není nutná. Loki je zkrátka bestie ve všech podobách. 
Varování/tagy: humor, dětství

4 komentáře:

 1. Díky. Už mám přečtené to poslední a bylo fakt super.

  OdpovědětVymazat
 2. Ahojky chtěla bych se zeptat jestli jsou tyhle jednorazovky jen v Aj nebo i v češtině a dají se přeložit.Dik za odpověd píšeš super.:0)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Áno, tady jsou všechny povídky v angličtině, bohužel. :D Překládat je všechny nebudu, ale minimálně o té čtvrté jsem už uvažovala.

   Vymazat
 3. Dík za odpověd :0)

  OdpovědětVymazat