čtvrtek 26. prosince 2013

Nine lives, 10. kapitola 1/2

Přeji vám další nádherné ráno. (Už je ráno?)

Už je to 24 dní od posledního dílu, tak je načase sem hodit i tenhle klenot, abych trošku vybalancovala tu změnu ve vydávání mých vlastních sérií. Je to smutné.

Mimochodem děkuju za pozitivní ohlas k Vánoční povídce, upřímně jsem čekala, že budu označena za úchyla, ale zatím to nikdo nenapsal (jako u mého frostiron scénáře), takže jsem v klidu. Jen mám teď rozepsané asi tři varianty pokračování a ani jedno se mi nelíbí. Poletí to do koše a já nejspíš taky. Teď mě múza nemůže opustit! Člověk najde trošku času (jakože zrovna hyperaktivně nepobíhá po baráku) a nemůže ze sebe nic normálního dostat. V tomhle případě jen můžu děkovat za nápad k překládání. Tam na kreativitu není místo, natož abych na to měla vůbec právo.

A ještě něco - v druhé půlce desátého dílu se nám Loki konečně ukáže. A bude to i napínavé... a taky náročné na překlad, ale koho to zajímá. Tohle je taková oddychovka, takže byla rychleji hotová. Užijte si to, yo. ^.^


***

Po fiasku s šantou Loki strávil zbytek dne schovaný v Thorově skříni a snažil se nechat nějakou srst na jeho kalhotách. Byl ve tmě, kolem něj všechno měkké, a co víc, byl izolovaný – hotový balzám pro špatnou náladu. Cítil se ponížen, zneuctěn, a jakmile uvidí něčí tvář, roztrhá ji na kusy.

Samozřejmě, že ta něčí tvář byla Thorova. Loki ho přivítal jedovatým zasyčením.

Thor si povzdechl. Byl spíš smířený než překvapený tím, že bratra našel schouleného v jeho oblečení. Když sáhl po kalhotách, byl napaden Lokiho drápy. Thor našpulil rty a vzal Lokiho za kůži na krku, pak ho hodil na postel a sledoval, jak se syčící kočka odrazila od matrace a vzteká se ještě víc.

Co to sakra bylo?

Loki s vytřeštěnýma očima zarýval drápy do kožešinové přikrývky a snažil se bojovat proti náhlé nevolnosti.

„Odpusť mi, bratře,“ řekl Thor, když ze skříně konečně vyprostil kalhoty, „ale času je málo a já nemám náladu na tvé triky.“

Triky? Chtěl jsem si zdřímnout!

Loki se na bratra přísně podíval a všiml si, že na sobě má brnění.

No skvěle. Teď se chystáš na co, ty blbe?

„Pojď.“ Thor vzal svého kočičího bratra pod pažemi a zvedl ho z postele. Loki zapištěl a začal se kroutit, aby dal dostatečně najevo svůj protest. „Nechám tě s mužem železa, a možná se vy dva navzájem udržíte dál od problémů.“

Thor z místnosti odhodlaně vykráčel, naprosto neohrožen syčící kočkou.

Cože? Ne! Thore! Dej mě dolů, ty přerostlé nemehlo!

„Snaž se ho nezabít, zatímco budeme pryč.“

Nic neslibuju.

„Thore, co-? Hou!“

Thor opět poslal Lokiho vzduchem. Ječící kočka vytasila drápy a zaryla se jimi do nejbližší věci.

Nejbližší věc se ukázala být Tonyho hlavou. Loki ignoroval jeho zakňučení bolesti a zabořil se do Tonyho vlasů, nohy a páteř ztuhlé a ocas huňatý, jak se zoufale snažil vyrovnat. Pár rukou popadl Lokiho kolem pasu a spustil ho dolů až k Tonyho hrudi. Loki se po tom všem potácení kolem dokola proti své vůli konečně cítil bezpečně.

Jsem na tebe stále naštvaný, víš, člověče.

„Dobře, nové domovní pravidlo! Nebudeme na Tonyho házet kočky!“ Loki vzhlédl. Tonyho oči byly vytřeštěné, vlasy mu trčely do všech úhlů a na čele měl památku po drápech.

„Omlouvám se.“ Budiž Thorovi ke cti řečeno, že zněl alespoň rozpačitě. „Ještě jsem se nikdy o kočku nestaral.“

Idioti.

„To je fuk. Jen… kam vlastně jdeš?“

„Nemusíš se bát, synu Howardův.“

Loki se kolem sebe otáčel a všiml si Steva, který byl ve své bitevní zbroji, se štítem přehozeným přes rameno.

„Ale no tak, Steve, ty taky?“

Tony zněl stejně zmateně a podrážděně, jako se Loki cítil.

„Hele, Tony,“ řekl Steve. „Volal nám Coulson. Řekl, že nás potřebuje, abychom mu pomohli něco zjistit.“

„Jak to, že jsem nedostal zprávu?“ Tonyho prsty začaly Lokiho hladit v malých kruzích po hlavě. Loki měl podezření, že o tom ten člověk ani neví.

„Nemusíme jít všichni,“ odpověděl Steve. „A když viděl, že se ti zhoršilo zranění krku, s Thorem jsme se rozhodli, že tady zůstaneš a ujistíš se, že se Loki nedostane do potíží.“  

Steve natáhl ruku a Loki sledoval, jak se pomalu a nesměle blíží. Prstem ho pohladil přes páteř. Lechtalo to, ale Loki stejně zasyčel – už jen z principu. Kapitán se znovu odtáhl.

„Jéžiši, nenuť mě se namáhat.“ Tony už se na mazlení Lokiho více soustředil, jako by jej odměňoval za syčení na Steva. Loki zavřel oči a do jeho dotyku se opřel.

„Jo, no, možná bys měl myslet na to, aby ses, ehm, nenamáhal i další noci, jako tu předešlou.“

Loki najednou litoval, že na Steva syčel. Tony byl rozmrzelý, ale nic na to neřekl.

„Budeme brzy zpátky, muži železa.“  Thor Tonyho poplácal po rameni tak silně, až ho málem převrátil. Loki zaryl drápy do Tonyho trička, aby neupadl.

Thor se Stevem se Lokimu ztratili z dohledu, a on jen poslouchal vzdalující se kroky.

„No,“ zívl Tony. „Pokud mě není třeba, půjdu si zdřímnout. Ten krk mě zabíjí.“ Podíval se dolů na Lokiho a usmál se. „Co myslíš, Lo’kitty?“

Jako bych se staral o tvé spací návyky, smrtelníku. A jestli mi tak ještě jednou řekneš…

 „Pravda. Napřed tě nakrmím, pak zdřímnout.“

Opravdu? Jsem podrážděný a tvoje řešení je mě prostě nakrmit?


Dobře, nebylo to špatné řešení, ale o to tady nešlo. A když ho Tony lehce poškrábal na temeni, Loki měl problém si v první řadě vzpomenout, proč byl vůbec naštvaný. 

10 komentářů:

 1. AHAHAHAHAAAAAAAAA konečneeeee....prosím musíš túto poviedku pridávať častejšie :3 :3 :3 prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim :3 :3

  OdpovědětVymazat
 2. Ahahahahaha. Já pořád nemůžu z Tonyho "Lo'kitty".
  Mám doma kocoura.Je celý černý, na kočičí poměry docela hubený a hlavně má velké zelené oči.Je mrštný,zlomyslný a hlavně pořád chce, aby ho někdo drbal pod bradou.Co myslíte, není to Loki ? :-D
  Jinak ... super překlad a těším se na další :-).

  OdpovědětVymazat
 3. Muhaháá, Loki je v tom až po uši. Kiš kiš, na každého jednou dojde :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebuď na něj zlá, teď neví, co si má s těmi city počít. :D

   Vymazat
 4. No nevím, jestli vydržím to čekání do druhé poloviny, jsem na to Lokiho odhalení hrozně zvědavá :D Moc se těším na pokračování :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak se taky přidám - Echechechechee!
  Super, po perném týdnu (čtyřech dnech) je to vážně taková oddychovka. Thor je tak.. tak.. no, prostě mi leze nervem, já si nemůžu pomoct. Mám snad takovej pocit, že už jsem to tu jednou psala a možná, že i zrovna k téhle povídce. :D
  Lo'kitty je k sežrání.
  Moc pěkně překládáš, moc pěkně. :3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvěle, děkuju. :) Lo'kitty je k sežrání vždycky. :D

   Vymazat