pondělí 25. listopadu 2013

Nine lives, 9. kapitola 1/2

Nádherné ráno!

Včera večer jsem překládala první část - tu kratší, samozřejmě - a tady je. V pondělí tady prostě něco být musí. Berte tu krátkou kapitolu pozitivně, je to taková předehra k druhé polovině, která je o moc lepší a delší. Takže se máte na co těšit. Kdyby vás zajímalo na co, tak je řeč o ranním setkání Tonyho, coury a Lokiho a taky o zhulené kočce. No jestli to nezní lákavě.

A co je v téhle maličké kapitolce... Thor je tady nějak podezřele uvědomělý. A Steve je oběť. Zase. Pořád.

Užijte a žijte!


9. kapitola - Závislost

Loki by to nikdy nepřiznal, ale na hodiny, které Tony trávil prací, se začínal těšit. Mohl tam sedět s ním, buďto na klíně nebo v aspoň v blízkosti, a pozorovat jeho rychle se pohybující prsty a poslouchat jeho doprovodné komentáře. Někdy si Loki sedl na nástroj nebo nějaké nářadí, o kterém věděl, že ho Tony bude potřebovat, jen aby mohl sledovat, jak se kvůli tomu neklidně vrtí na židli.

Pokud šlo o ostatní, Loki se omezil jen na určité typy vylomenin na zkrácení času (celá ta věc ohledně neexistujících palců mu to značně komplikovala), ale nejvíce si stejně užíval, když mohl zanechat malé trofeje v botách Steva nebo spodním prádle Thora.

Vlastně se krom toho stalo ještě něco; když Steve odešel od svého notebooku a nechal jej otevřený, Loki mu místo všech oblíbených záložek nastavil stránky s gay pornem. Stevovo holčičí „Moje oči!“ a hlasitý pád ze židle na podlahu byla vzpomínka, kterou si Loki chtěl v srdci uchovat navždy.

Internet je úžasná věc.

Thor, který věděl, kdo má tohle všechno na svědomí, jenom kroutil hlavou. Tony zůstal lhostejný – i když velmi pobavený. Párkrát si Loki všiml toho, že na něj Pepper divně zírá. Má podezření, uvědomil si. Řekl si, že se svými žerty musí šetřit.

Spoléhal se tedy jen na trápení Tonyho.

Což byl důvod, proč byl zmatený a taky trochu naštvaný, když se jedné noci – poté, co se rozhodl, že už je dost zdravý – Tony vydal na nějaký večírek a vrátil se až pozdě v noci. Lokiho by to samozřejmě nezajímalo, a taky si myslel, že ne… dokud nespatřil blonďatou couru zavěšenou do Tonyho.

Zatímco se přibližovali, díval se z okna, mhouřil oči a škubal ocasem. Bylo to nevhodné, ten způsob, jakým se ho držela. Když vrazili do dveří, Loki v reakci na její parfém kýchl. Doslova cítil, jak se ten zápach potápí do jeho srsti. Fuj.

Tu noc spal na gauči.  

***

Probudil se brzy ráno, když se vedle něj posadil Thor a strčil do něj, aby se posunul. Loki mu uštědřil nehezký pohled a otočil se tak, aby na něj neviděl. Zavřel oči a předstíral, že spí. Thor veškeré náznaky ignoroval a svou velkou rukou ho pohladil po boku. Zavrčel, ale nepovedlo se mu do toho dát obvyklou dávku zlosti, a když Thor pokračoval, Loki ho nechal.

„Je to u tebe neobvyklé, že máš druhou podobu tak dlouho.“

Jako bys věděl, co je u mě „neobvyklé“. Zíral na zeď a nechal Thora, aby ho dál hladil. Nebyl v tom nijak zvlášť dobrý, ale Loki si za posledních pár týdnů zvykl na určitou míru fyzického kontaktu, a teď – ke své hanbě – si uvědomil, že po něm skoro prahne.

„Jsi v pořádku, bratře?“ Byl to sotva šepot, ale Loki v tom slyšel známky znepokojení.

Ach, tak teď se budeš ptát. Mohl by odpovědět, buď pohledem, nebo zavrtěním hlavou, ale on jen dál nehybně hleděl na zeď.

„A je taky neobvyklé, že odpočíváš tady.“

Na to už Loki nedokázal nereagovat, a sebral tolik energie, aby po bratrovi hodil alespoň jeden nevrlý pohled přes rameno. Thorův úsměv byl nepatrný, ale chápavý.

„Tony Stark je dobrý člověk,“ řekl. „Věřím mu.“

Já ne.


Loki si lámal hlavu, kde je nějaká spojitost mezi Tonym a jeho spacími návyky, ale… dobře, dobře, byla to lež: věděl přesně, co Thor naznačoval, ale nechtěl na to ani pomyslet. Rozhořčeně seskočil z pohovky a odešel z místnosti, aniž by se na Thora otočil.  

14 komentářů:

 1. Chudák Steve. Teď je mi ho opravdu líto. Co může takový pohled udělat s někým tak nevinným? Následky nadosmrti! :-D :-D Thor je náhodou třída. Jen jestli mu po tomhle nedojde, že si Tony není vědom Lokiho totožnosti, tak už po ničem. Třída, ale s dlouhým vedením... to se náhodou pro krále docela hodí, ne? :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chudák si beztak hledal stránky o válečných veteránech věrných své zemi a vykouklo na něj... :D

   Stejně je Loki lepší král. Zvlášť, když v Odinově podobě sedí jako on sám. Už když jsem tu polohu ve filmu viděla, tak bylo jasné, o co jde. :D

   Vymazat
 2. Kolik je celkem kapitol? :-) Už se těším, až Thor dojde k názoru, že se Loki nemůže sám změnit zpátky a zkusí mu pomoci. Stark ho pak přistihne, jak drží svázanou zmítající se kočku uprostřed pentagramu a tancuje okolo. :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitol je 22, takže to ještě zdaleka nekončí. :D

   Ta představa je lákavá. :D

   Vymazat
 3. Včera jsem si přečetla všechny kapitoly co jsi přeložila a strašně se mi to líbí.:-D
  Steva je mi fakt líto,holt je to na chudáka trochu moc drsné.:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda, docela těžký kalibr. :D Loki se začal nudit pouhými škrábanci, chtělo to něco nového. :D

   Vymazat
 4. Skvělý :-) Jsem přííííšerně zlomyslný člověk, Steva mi není ale vůbec líto :-D žije v krutém světě no :-D Loki je jako kocourek sladký :-) Těším se na další

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ále, on se z toho vzpamatuje. Jednou. :D Vidím, že to tady ubohému kapitánovi přeje hodně lidí. :D

   Vymazat
 5. Tak sedla jsem si k počítači a pečetla všechny kapioly Nine lives. Hodně mě to baví :3 Loki je k sežrání a dobře mu tak, Steveovi :D No na to, že je Tony genius, mu něco moc důležitého uniká :D Pff, Loki by taky někdy mohl proměnit Tonyho v kočku :D :3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by byl další takový kočičí dáreček. :D Kočka s reaktorem! :D

   Tonyho génius si dal pohov. Nebude si přece pořád všeho všímat. :D

   Vymazat
 6. Ten Lokiho zertik na Steva nema konkurenci :D Popravde mi ho neni lito (dela to ze me spatneho cloveka? :D). Diky za preklad :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby tohle dělalo špatné lidi, není už žádný dobrý. :D Berme to tak, že si to třeba opravdu zasloužil. :D

   Vymazat
 7. Škoda, že je ta kapitolka tak krátká, ale aspoň o to víc se budu těšit na druhou část. Děkuji za překlad. Jinak jsem své stránky přesunula na blog. cz. Takže adresa je lokiho-armada.blog.cz. Prosím oprav si to v odkazech. Děkuji.Allassa

  OdpovědětVymazat