neděle 6. října 2013

Nine lives, 7. kapitola

Jsem si jistá, že se vám tahle kapitola bude líbit. >:D Ze začátku to bude soucit a uprostřed takový ten podivný stav alá "ňunííí". A možná pocítíte ke konci něco jako lítost k chudáčkovi kocourkovi. Za srandu musí platit i bůh neplechy, zdá se...

Eheheheh. Užijte si to. Díky Tamtomu Lokimu za novou přezdívku. Tlemím se tomu ještě teď. :D

A děkuju za vaše komentáře a tak... jistě už víte, že vás všecky miluju. ^.^
7. kapitola

Další den byly kruhy pod Tonyho očima ještě tmavší než předešlou noc. Přesto byl samý úsměv, když se podíval na kočku sedící vedle něj.

„Dobré ráno, Loki,“ zamumlal. Jeho hlas byl hrubý jako smirkový papír.

Je odpoledne, ty idiote.

To se potvrdilo o chvilku později, když přišla Pepper s obědem na tácu.

„Ale ale, to je filet mignon?“ zahalekal Tony a prstem šťouchl do plastové vidličky vedle steaku, jako by byl přesvědčen, že je to ta nejzajímavější věc na světě.

Pepper stála po jeho boku, ruce založené a zbytek těla napnutý jako tětiva. Sjela Tonyho pohledem, na který by byla pyšná i Sif.

„Ano, je,“ odpověděla skrz zuby. „Snaž se tím neudusit.“

Když se na ni Tony podíval, dal se s vytřeštěnýma očima a svraštělým obočím přirovnat ke vzpurnému dítěti. Nebo štěněti, které se vysralo na koberec.

„Co je?“ zeptal se nevinným, skoro až ufňukaným hlasem.

Loki se pohodlněji usadil a pozoroval výrazy, které pobíhaly přes jejich tváře. Pepper zněžněla téměř okamžitě, a Loki Tonymu tiše tleskal za mistrné využití štěněčího pohledu. Ale stále v tomhle oboru nemohl soutěžit s Thorem. Při dalším pohledu na ublíženého Tonyho Pepper svěsila ramena a zcela rezignovala nad svou zlobou.

„Promiň,“ vydechla a prsty si promnula čelo. „Prostě jsem se bála. Už předtím jsi byl zraněný, ale ne takhle. Už hodně dlouho ne.“

„Hej,“ zamumlal Tony, jehož smutné oči teď nahrazoval křivý úsměv. „Dokonce i přes brnění je moje hlava příliš tvrdá i na Hulka, to víš.“ Pepper se slabě usmála. Dlouhou chvíli Tonyho pozorovala, jako by mu chtěla něco říct, ale pak jen zavrtěla hlavou.

Loki střídavě hleděl na jednoho člověka, pak zase na druhého, a přemýšlel u toho, jestli by mezi nimi jednou mohlo něco být… nebo už tam něco bylo. Naježil se, aniž by věděl proč. Poprvé se tady cítil jako nějaký vetřelec, páté kolo u vozu.  Jak věděl, neměl tu co dělat, a z nějakého důvodu jej to rozčilovalo.

To není jeho život, připomněl si. Nepatří sem víc než na Jotunheim nebo Asgard.

„Mimochodem,“ pokračovala Pepper. „Volal Bruce, aby se omluvil. Říkal, že měl ´jeden z těch dní´ a chtěl se ujistit, že jsi v pořádku.“

„Ach ano,“ řekl Tony sarkasticky. „Pamatuju si ty ´jeho dny´ od chvíle, co tady začal bydlet. Kvůli němu a Thorovi jsem už musel vyměnit tolik nábytku… to je důvod, proč nemůžeme mít hezké věci, víš.“

Pepper mezitím z kapsy vytáhla malou oranžovou lahvičku a položila ji vedle misky s pudinkem.

„Co to je?“ zabručel Tony.

„Říká se tomu lék. Věřím, že tenhle pojem znáš.“

Kdyby měl Loki lepší náladu, usmál by se. Ale teď měl chuť zaseknout dráp do ruky té ženy kvůli narušení Tonyho osobního prostoru. To škádlení mezi nimi, pohodlí v přítomnosti toho druhého, to všechno mu jen připomínalo všechno, co ztratil, všechno, co snad ani nikdy neměl.

Přemýšlel, jaké to je nebýt sám.

„Jsou na bolest,“ vysvětlovala Pepper. „Vezmi si podle potřeby, ale ne víc než dva za čtyři hodiny. A ještě se toho steaku nedotýkej, je horký.“

Opravdu? Tyhle instrukce by Lokiho nutily k tomu, aby si ten steak vzal ihned, natruc…

„Vážně, Pepper, teď se toho steaku chci dotknout.“ Loki jen překvapeně zamrkal. Měli snad…? Potřásl hlavou, snažíce se zbavit toho divného pocitu.

Pepper odešla a Lokimu nezbylo nic jiného, než Tonyho pozorovat při jídle a studovat každý pohyb v jeho tváři. Neměl tušení, co hledá. Tony se na kočku ohlédl a naklonil hlavu na stranu.

„Hoj,“ řekl. Loki zamrkal a odvrátil hlavu, protože sám sebe ve stejnou chvíli přistihl, jak na něj zírá. Trapné.

„Máš hlad, Lo’kitty?“

Je tohle všechno, na co se mě lidi pořád budou ptát, nebo-…  JAK jsi mi to právě řekl?

Loki na Tonyho zase zíral. Člověk se zasmál, ukrojil kousek steaku, vzal ho mezi palec a ukazováček a Lokimu ho podal. Ten si ho podezřívavě prohlížel.

„Neboj se, nevařil jsem to sám.“

Samozřejmě. Spal jsi, hlupáku.

Loki si nebyl jistý, jak se má cítit, když potravu přijímá z Tonyho ruky. Přesto to bylo lepší, než jíst tu věc, co chutnala jako piliny. V misce. Na podlaze.

Fuj, to ponížení!

Ano… ano, tohle bylo mnohem vhodnější, jak o tom teď tak přemýšlel. Lidé by měli bojovat o privilegium ručně ho krmit. Jen velice pomalu Loki natáhl krk a vzal kus steaku opatrně mezi zuby. Zakousl se do jemného masa a vzpomněl si, jaké to je, jíst jako bůh – nebo alespoň člověk – a ne jako nějaké pokorné zvíře. A měl hlad! Jakmile polkl, žalostně mu zakručelo v břiše, a Loki se přistihl, že na zbytek steaku zírá širokýma chamtivýma očima.

Tony se zasmál a podal mu další kousek. Loki si jej vzal horlivěji a přisunul se k člověku blíž. Ani si neuvědomil, že vrní. Tony Lokiho jednou rukou pohladil a tou druhou jedl. Občas přestal, aby ukrojil pár kousků a podal je kočce.

„Prosím, řekni mi, že tím nekrmíš kočku.“

Loki pohlédl na Pepper ve dveřích a snažil se potlačit nenávistné zavrčení. Tony se rozpačitě usmíval. Pepper podrážděně zavrtěla hlavou, ale v jejích očích se blýsklo pobavení.

„No tak, Pep,“ přemlouval ji Tony. „Vidíš, jakou z toho má radost?“ Volnou rukou si Lokiho přitáhl do objetí. Lokiho uši se přitiskly pevně k hlavě, a byl by se i snažil vybojovat si cestu na svobodu, nebo alespoň přestat vrnět, to by ale jeho žaludek nesměl být tak nádherně plný steaku. „Pravda, Lo’kitty?“

Řekni mi tak ještě jednou a vydrápu ti oči.

Pepper si ztěžka povzdechla.

„Uvědomuješ si, že teď nebude jíst své pravidelné jídlo, že jo?“

„Ale no tak,“ ušklíbl se Tony. „Je to jen pár kousků. Nech ho trochu žít.“

„A co když je to jediné, co bude jíst?“

„Pak má dobrý vkus.“ Tony Lokimu podal poslední kousek a na Pepper se usmál. „Hej. Je to moje kočka, pamatuješ?“

Loki nevěděl, proč mu to jednoduché zájmeno málem zauzlovalo žaludek. Podíval se na Tonyho, na tu lásku lesknoucí se v jeho tmavých očích, a cítil, že je to s žaludkem ještě podivnější. Nechtěl nic víc, než utéct od toho pohledu, a to okamžitě, ale… nemohl.

 „Mimochodem, když už jsme u toho,“ pokračovala Pepper. „Budeš ho muset vykleštit.“

„Pepper!“ Tony v předstíraném rozhořčení zalapal po dechu. „Ne před ním!“ Tony připlácl dlaně na Lokiho uši a podvodník ztuhl. Co se děje? Užuž tasil drápy, ale Tony ruce stihl oddělat.

„Možná bychom mohli dostat bonus dva za cenu jednoho,“ povzdechla si Pepper. „Menší šmik by ti jistě prospěl,“ dodala zlomyslně a prsty předvedla nůžky. S úšklebkem sledovala, jak se Tony stočil do klubíčka.

Šmik? Loki měl špatný pocit.

„O takových věcech se nežertuje, Pepper! Ale jo, najdi nějakého veterináře a naplánuj schůzku. A měli bychom ho odhlásit, když už jsme u toho. Pořád nikdo nehledá kočku, která by odpovídala jeho popisu?“

„Ne.“


„To je dobře!“ Tonyho odpověď Lokiho překvapila. Člověk se na něj podíval a palcem mu jemně kroužil po hlavě. Loki se do jeho doteku opřel dřív, než si to stihl uvědomit. 

Lo'kitty.

16 komentářů:

 1. Tak, a jak po TOMHLE mám dopsat tu srdceryvnou scénu, od které jsem si jenom tak na vteřinku odskočila nakouknout...? :-D :-D :-D Mno jsem si jista, že až uvidí veterináře, rychle zjistí, že má magie dost... ááách, to je představa, nahatý Loki prchající z ordinace... :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapomeň na tuhle kapitolu a hezky piš srdceryvnou scénu! Prosím? :D
   Čím dál víc si přeju, abych uměla kreslit. Nahý bůh lsti zdrhající z ordinace... to by bylo na komiks. :D

   Vymazat
 2. Jóój a to jsem si říkala co mu asi chudáčkovi stane tak špatného...:D
  Mimochodem, mám na tebe prosbu. Mohla bys trochu pohnout s Vykoupením? Tu povídku prostě zbožňuju.

  OdpovědětVymazat
 3. Tesim se na Lokiho reakci, az pochopi, o co jde :D Bezvadna povidka ^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věř mi, rozhodně je na co se těšit. Sice to nebude v příští kapitole a je to kratičká reakce... ale je dokonalá. :D

   Vymazat
 4. PŘEKVAPENÍ! Vidíš, jak jsi slavná?;-)
  http://starkholmes.blog.cz/1308/iron-frost-autor-jean#komentar109492876

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sice ne v dobrém, ale přesto, jak vidím. :D Díky za echo.

   Vymazat
 5. Héj, někteří z nás mají absťák O:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pardon. :D Já se vážně snažím. Ale psát dvě povídky a zároveň a do toho překládat, to není žádná sranda. :D

   Vymazat
  2. Téda, to je fofr! Zkusím se ozývat častěji :-D :-D

   Vymazat
 6. Já barbar! Tak pozdě komentovat! *mega potlesk* Ňuní část byla k nezaplacení a jak idiot si googluji obrázky s Lo'kitty... :D

  OdpovědětVymazat
 7. Suprový překlad :) Moc se těším na další díly :D Mimochodem představa Lokiho prchajícího z ordinace je vážně nakažlivá :D :D :D

  OdpovědětVymazat