sobota 28. září 2013

Nine lives, 6. kapitola

Zdravím vás v nejnádhernější den týdne. Spolužák tvrdí, že jsem divná. Bývalá spolužačka, že jsem úchylná. Poslyšte, vy taky nejste zlatí. ^.^

Ale miluju vás všecky. Užijte si kapitolu, ve které si naší oblíbené čičinky všimne i Thor a Steve se rozhodne, že už nebude hladit kočky.

6. kapitola - Znovu seznámeni

Loki slyšel, že se Avengers vrátili, dlouho předtím, než je vůbec spatřil. Usnul, aniž by to chtěl, a když se po svém probuzení letmo podíval na nejbližší hodiny, zjistil, že od chvíle, kdy se posadil za stůl v dílně, uplynuly tři hodiny. Zamračil by se, kdyby mohl; kde celou tu dobu byli? Loki opakovaně proklínal svou magii za to, jak pomalu se mu vrací.

Loki se chtěl rozběhnout ke dveřím a podívat se, jestli je Tony po boji v jednom kuse, ale když poznal těžké kroky svého bratra, zjistil, že zamrznul na místě. Pak ho napadlo, proč vůbec chtěl Tonyho zkontrolovat. Už měl na svědomí spoustu Tonyho nových jizev, a dvakrát o nich nepřemýšlel, ale předpokládal, že to bude přerovnáním jeho priorit – jinými slovy že se spoléhá na… jednoho ze svých nepřátel. Tony Stark prostě nemohl zemřít, dokud ho Loki potřeboval jako štít z masa a kostí.

Loki vytušil, že by se měl schovat v nějakém tmavém koutě, zatímco bude Thor ve věži, ale nemohl si pomoct, prostě nemohl bojovat s touhou vědět, jestli je Stark opravdu celý. Plížil se po schodech nahoru, klouzal po chodbě ze stínu do stínu za bratrovým zbytečně hlasitým, a ostatních tlumenými hlasy.

Nakoukl za roh a spatřil kapitána Ameriku, jak se opírá o invalidní vozík, na kterém seděl značně potlučený, ale o to čilejší Tony. Za nimi stál Thor s poněkud rezignovaně vyhlížejícím agentem Coulsonem.

„Pane Starku,“ řekl. „Naposledy, pokud nezůstanete v nemocnici, nechte mě, abych vám aspoň sehnal někoho, kdo se o vás postará, zatímco-…“

Tony švihl zápěstím a napodobil zvuk biče, přičemž se ohlížel po Stevovi, což bylo vzhledem k nákrčníku omezujícím pohyb dost složité.

„Hyjé!“ vykřikl. „No tak, Steve, podíváme se, jak rychle to může jet!“

„To není hračka, Tony,“ řekl mu Steve unaveně.

„Eh, není s tebou žádná sranda.“

„Pane Starku,“ naléhal Coulson.

Celý průvod prošel kolem Lokiho schovaného ve tmavém rohu, Tony obrátil oči v sloup a mávl rukou na Coulsona.

„Neboj se o mě,“ řekl. „Pepper se o mě postará, ona je na tyhle věci dobrá.“

Loki měl tušení, že Pepper dá Tonymu co proto, pokud se k ní tahle slova někdy dostanou. Byla by zábava to sledovat.

„Ty léky jsou vážně úžasné.“ Tonyho slova zněla trochu nezřetelně. Najednou bylo mnohem jasnější, proč má celou dobu tak dobrou náladu.

Loki se vnitřně zasmál, což opět vyšlo jako hlasité předení. Došlo mu až pozdě, že se tím vlastně prozradil. Thorovy oči se na ten zvuk setkaly s těmi jeho, a bohovi hromu se v nich zablýsklo.

„Ty.“

Sakra, sakra, sakra.

Loki se rozběhl zpátky, odkud přišel, a Thorovy těžké kroky jej pronásledovaly.

***

„Podívejme, co jsem našel schovaného ve skříni.“ Thorův hlas zněl jako dunění hromu. Držel Lokiho ve vzduchu za kůži na krku a podvodník tak visel jako zloděj na konci oprátky, čekajíce na svůj rozsudek.

Tony se pohnul na posteli tak, aby na ně měl výhled.

„No. Loki z té skříně dříve nebo později vyjít musel,“ řekl, a na jeho hlase šlo poznat, že léky stále působí. 

Takhle blízko Loki mohl vidět skvrnité modřiny, které pokrývaly celou levou polovinu jeho tváře. Tony se chvilku bránil úsměvu, ale jen proto, aby hned mohl propuknout v hlasitý smích. Loki na člověka stále hleděl, ale ten si toho nevšímal.

Thor se dvakrát zhluboka nadechl a bezmocně se podíval na Steva, který v odpověď jen pokrčil rameny.

„Říkal jsi Loki,“ promluvil Thor konečně.

„Ano,“ odpověděl Tony. „To je jeho jméno, víš.“ V očích mu uličnicky zajiskřilo.

Loki na Tonyho zíral a visel u toho absolutně nehybně. Měl ten člověk podezření – a to navzdory lékům, které mu zacpaly mozek – nebo on a Thor vedli zcela odlišné konverzace?

„Myslel jsem, že…“ Thor na chvilku přestal mluvit a vypadalo to, že přemýšlí. „Jak dlouho už je tady?“

„Pepper ho asi před týdnem našla venku. Je to trošku zmetek, ale moc problémů nedělá. Pomáhal mi s prací na novém reaktoru.“ Ta slova byla vyřčena s nádechem lásky, která Thora spolehlivě umlčela.

Ve své normální podobě by se Loki smál, až by mu po tvářích tekly slzy. Osud měl bizarní smysl pro humor. Tony poklepal na postel vedle sebe.

„Dej ho sem,“ řekl.

Thor se znovu nejistě podíval na Steva a ten mu jakožto odpověď nabídl další pokrčení ramen.

„Jsi si jistý?“ zeptal se Thor, oči zúžené podezřením.

„Jo, jo,“ zabručel Tony netrpělivě.

Váhavě, jako by se bál, že Lokimu ve chvíli vyroste škorpioní ocas, Thor kočku váhavě položil na samý kraj Tonyho postele. Loki se ohlédl přes rameno, pro jistotu na Thora ještě jednou zavrčel, a pak si lehl do klubíčka vedle Tonyho. Ten ho rukou poškrábal za ušima a Loki zatím sledoval Thora, který vypadal, jako by mu právě někdo na čerstvou ránu nasypal sůl.

***

Starkova postel byla teplá, a Loki neviděl jediný důvod k tomu ji opustit. Zůstal zkroucený po Tonyho boku a pomalu usínaje, věnoval potutelný kočičí úsměv každému, kdo přišel na návštěvu raněného Iron Mana.

Steve Rodgers udělal tu chybu, že se kočku snažil pohladit, a teď se mu přes hřbet ruky táhl škrábanec od drápků. Steve se zatvářil jako nakopnuté štěně, což Lokimu okamžitě připomnělo Thora, a připadalo mu to tak dvakrát zábavnější.

Brzy nato přišel i sám Thor, Steve mezitím odešel a mumlal si přitom cosi o kočkách posedlých ďáblem. Bůh hromu vypadal zachmuřeně. Židle pod jeho hmotností zaskřípala a Loki na svého bratra spokojeně zamrkal. Vedle něj Tony chrápal jako o závod.

„Nevím, co plánuješ, bratře,“ řekl Thor tichým hlasem se vší úctou ke spícímu smrtelníkovi, „ale jestli mu jakkoli ublížíš…“ Přestal mluvit a místo toho na Lokiho namířil obviňující prst, varování čitelné v jeho tváři.

Loki si povzdechl, a jak nejlépe v kočičí podobě uměl, obrátil oči v sloup. Jeho dlouhé a tiché mňouknutí bylo nejblíže k tomu, co by se dalo považovat za lidské Ale prosím tě.

Thor se posadil zpátky – jeho židle opět zasténala na protest – a díval se na Lokiho pohledem, o kterém si asi myslel, že je chytrý. Loki byl přesvědčen o tom, že to spíše vypadalo, jako by měl bolesti. Složil tlapky pod sebe a bratrovi pohled oplatil.

Po chvíli Thor zakroutil hlavou, usmál se a natáhl ruku, aby Lokiho pohladil po hlavě. Loki rozhořčeně zasyčel, podrážděn tím náhlým dotknutím, a tím, že se jeho bratr vůbec opovažuje něco takového udělat, přestože ví, jak moc nesnáší lidi, kteří napadají jeho osobní prostor. Na rozdíl od Steva se Thor nestáhl zpátky, jen se znovu zasmál a poškrábal kočku za ušima. Loki se mračil ještě dlouho poté, co Thor ruku stáhl.

„Jsi s tím smrtelníkem překvapivě trpělivý,“ poznamenal hromovládce a naklonil hlavu na stranu. „Pokud bych tě neznal lépe, řekl bych, že ho máš rád.“ Loki se na tohle obvinění naježil a uši přitiskl pevně k hlavě. S důstojným začicháním odkráčel na konec postele a znovu si lehl do klubíčka, tentokrát ale zády ke svému bratrovi.

Thor nad tím obrátil oči v sloup, ale usmál se.

Ve dveřích si mezitím Pepper se Stevem vyměnili pohledy.

„Uvědomuje si, že mluví s kočkou, ne?“ zašeptala Pepper. Steve zavrtěl hlavou.

„Už jsem přestal klást otázky.“ Pepper nad tou moudrostí uznale pokývala hlavou.

„Opravdu potřebuju dovolenou,“ povzdychla si. Kapitán se soucitně usmál.


„To my všichni.“ 


8 komentářů:

 1. *mega megácký potlesk* doprovázený *radostným ječením připomínajícím hýkání osla*! :D Loki je v téhle kapitolce neskonale ňuní, až si myslím, že budu muset vymyslet nějaké lepší nazvání jeho definice! :D Thor je idiot -_- A Coulson žije! :D *mrkání* Viděla jsi už AoS? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Agents of S.H.I.E.L.D.! Nový seriál od Marvela, kde Coulson žije! :D http://www.csfd.cz/film/327841-agents-of-s-h-i-e-l-d/

   Vymazat
  2. Ah, jo, o tom vím, ale ještě jsem ho neviděla. :D Já Coulsona zas tak ráda nemám. :D

   Vymazat
  3. Jak ho nemůžeš mít ráda?! :O Takový zlatíčko, neutrální a zároveň tak SHIELDsovský maniak! :D

   Vymazat
  4. Neříkám, že ho nemám ráda, jen říkám, že to není tak, že bych ho ráda měla. :D

   Vymazat
 2. Dokonalé :-D Chudák Thor, ten z toho musí být jelen. A Loki je dobrý příklad toho, že fyzická schránka ovlivňuje i myšlení 8-) Mňau!

  OdpovědětVymazat
 3. Smekám. Vážně úžasnoucné.

  OdpovědětVymazat