sobota 21. září 2013

Nine lives, 5. kapitola

Zdravím vás, smrtelníci! S potěšením vám oznamuji, že jsem právě dokončila pátou kapitolu o vrnícím Lokim, zděšené Pepper a zuřícím Hulkovi. ^.^ Užijte si ji.

5. kapitola - Oddanost

Do druhého dne se Loki probudil s měkkým polštářem pod hlavou a horkým tělem za zády. Hlas bez těla s britským přízvukem mluvil o počasí – něco o nečekaných bouřkách v New Yorku – a Loki se mezitím snažil pořádně probrat.

Snažíce si vzpomenout, jak vůbec skončil v cizí posteli, protahoval se a zíval, až se dotkl těla za sebou. Chrápajícího těla.

Hmm. Kdy naposledy si vzal muže do postele? Necítil žádnou kocovinu…

Teprve když se chtěl posadit, si vzpomněl.

Jo vlastně, pomyslel si trpce. Jsem kočka. Nádhera.

Což znamenalo, že ten chrápající a slintající pytel masa za ním byl Tony Stark. Loki vyskočil na nohy a odkráčel pryč, znechucen sám sebou, že, čtyřnohý nebo ne, strávil noc s Iron Manem.

Chrápání skončilo a Tony opatrně otevřel oči. Cosi si zamumlal pod vousy a pak se posadil. Vlasy mu trčely do stran jako papouškovi kakadu a na tváři měl obtisk matrace. Loki se mentálně ušklíbl.

„Dobré ráno, Loki.“

Chrápeš.

Hlas bez těla – vlastně Jarvis – mezitím pokračoval. Informoval je o fotbalovém skóre z předchozí noci a bitvě zuřící právě teď uprostřed Central Parku. Hulk zřejmě hodil další záchvat vzteku. Docela normální den.

„Do prdele.“

To bylo pro Lokiho jediné varování před tím, než člověk seskočil z postele a vystřelil z místnosti, přičemž s ním hodil do postele a málem ho do ní vpěchoval. Loki na vzdalující se kroky smrtelníka podrážděně zasyčel.

„…kapitán Amerika a Thor žádají, abyste se k nim připojil, pokud ovšem nejste jinak zaneprázdněn…“

Loki se k hlasu obrátil dost rychle na to, aby mu křuplo v páteři. Thor byl zpátky na Midgardu?

Sakra, sakra, sakra…!

Pokud Tony půjde za Thorem, bude tu větší šance, že se s ním bůh hromu vrátí zpátky do sídla. Samozřejmě že by se to stalo tak jako tak, vzhledem k tomu, že byl zpátky na Midgardu, ale Loki příliš panikařil na to, aby se staral o jakoukoli logiku. Jestli ho Thor uvidí, jeho lest bude u konce.

Loki spěchal dolů po schodech hned za Tonym, následujíce zvuky (velice připomínající nadávání), které se ozývaly z dílny. Podlaha v suterénu byla pod jeho tlapkami chladná a jemu srdce bušilo až v uších, čímž přehlušil i bzukot stroje, který Tonyho obklopoval částmi obleku.

Přestaň, ty idiotský smrtelníku! Výkřik vyzněl jako dlouhé ukňourané mňouknutí.

Tony mu věnoval jen rychlý pohled. „Pepper tě nakrmí, kotě.“

Loki zavrčel. Vypadá to, jako bych měl právě teď zájem o jídlo?

Ale Tonyho plná pozornost byla na jeho obleku. Tohle všechno by bylo mnohem jednodušší ve starověkém Egyptu. Tam rozumní lidé kočky uctívali.  

Soustřeď se, Loki.

Zatracený smrtelníku! Jsem bůh a ty mi budeš věnovat pozornost!

Loki se odrazil zadníma nohama a skočil po stroji, zasyčel a začal přejíždět drápy po obvodu, který vypadal, že by mohl být důležitý.

„H-hej!“

Tony na Lokiho vytřeštil oči, ale neodvážil se pohnout stejně jako robotická ruka, která mu právě nasazovala přilbu.

„Zlobivé koťátko!“ druhý hlas – Pepper – za ním zalapal po dechu a Loki věděl, že byl poražen. Dvě ruce ho popadly a odtáhly pryč. Loki znovu zašátral po stroji, ale drápy jen přejely přes kov, a pak už se mu tlapky houpaly ve vzduchu. Vysmeknul se ze sevření Pepper a dopadl na podlahu ve stejnou chvíli, kdy Tony vzlétal. Řev jeho raket v dálce duněl jako hrom.  

Loki ohrnul ret a znovu na Pepper zasyčel předtím, než se s poněkud vztekle škubajícím ocasem rozběhl zpátky do schodů.

***

Loki dělal rozhodně čest svému jménu, uznala Pepper. Seděla na Tonyho gauči s nataženýma nohama a její prsty tančily po klávesnici notebooku. Jen koutkem oka sledovala Lokiho sedícího na pohovce před ní, jak sleduje televizi. V té zrovna běžely místní zprávy s živou reportáží třech Avengerů – Thora, kapitána a Tonyho – jak se snaží Hulka dostat pod kontrolu, a Pepper si pomyslela, že začíná bláznit, protože by mohla přísahat, že ta kočka rozumí každému slovu.

Před deseti minutami se pokusila přepnout kanál – Tony schytal ránu a Pepper se polekala. Potřebovala se rozptýlit, ale ta kočka na ni vycenila zuby. Pepper se odtáhla na druhý konec pohovky a Loki jednu tlapku ochranitelsky ovinul kolem dálkového ovladače.

Jeden týden, a kočka už se chovala jako doma. Jaká to nevyzpytatelná a ošklivá věc, jakou se to zvířátko ukázalo být.

Přesto… někdy kočku škrábala za ušima, ta slastí zavírala oči a vrněla, jako by měla Pepper nejúžasnější ruce na světě. A druhý den si všimla Lokiho v dílně, jak je stočený v Tonyho klíně do klubíčka. Praštěný úsměv, který Tony měl, zatímco mluvil a mazlil se s kočkou, mohl za její bolest hlavy.

Usmála se a láskyplně, ale opatrně, Lokiho pohladila po hlavě. Kočka nereagovala, jen dál zírala na obrazovku, jako by na tom závisel její život.

O chvíli později se stále dívali na televizi, když Loki začal příst. Pepper vzhlédla a spatřila, že Hulk zrovna uštědřil Thorovi solidní ránu, která zanechala kráter v zemi. Thor potřásl hlavou a zvedl se na nohy. Pepper se přikrčila, když ho Hulk praštil znovu, ale přísahala by, že ta kočka začala příst ještě hlasitěji.

Něco na tom všem přišlo Pepper divné. Koutkem oka Lokiho pozorovala a přemýšlela, jestli…

Ne, to bylo šílené.

Určitě?

Mohla slyšet, jak se Steve snaží něco říct, pravděpodobně něco, čím by uklidnil i povzbudil své přátele, a sledovala, jak Hulk vyvrátil strom a zavěsil se na něj jako netopýr. Steve se pokusil jej srazit štítem, který mu však Hulk vrátil zpátky mnohem silněji, až to kapitána posunulo o několik kroků dozadu.

Hulk se pak otočil zpátky, a dřív, než kdokoli stihl zareagovat, popadl Tonyho a mrštil s ním do dálky přes několik stromů.

Loki přestal vrnět.

Pepper se naklonila dopředu, jednou rukou si zakrývala ústa a upřeně sledovala televizi. Tony ležel na zemi, ale kamera se otočila jinam dřív, než Pepper mohla posoudit, jestli je v pořádku. Nahlas zaklela a Loki vyskočil, otočil se a podíval se na ni, jako by si právě uvědomil, že tam byla taky. Mezitím se Hulk uklidnil a jako by se nic nestalo, vydal se pryč. Avengers za ním nešli.

Jako prvního zabrala kamera Thora, který zachmuřeně pozoroval odcházejícího Hulka, a pak až Steva, který zrovna pomáhal Tonymu do sedu. Pepper vydechla úlevou nad tím, že byl ten idiot v pořádku, ale byla si jistá, že jestli pro toho člověka bude pracovat dál, do několika let zešediví. Kamera se vrátila zpátky k reportérovi.

Loki teď zíral na podlahu a vypadal zadumaně – Peper nevěděla, že kočka může vypadat zadumaně – a konečně vysvobodil ze svého sevření dálkový ovladač. Pozorovala ho dlouhou chvíli, dokud se na ni Loki neotočil a nevěnoval jí pohled, jako by chtěl říct „Co, člověče?“

„Bude v pořádku,“ řekla. Věděla, že to bylo šílené, ale zároveň tušila, že ta kočka rozumí tomu, že byl Tony zraněn. Nebo to možná řekla právě proto, aby se o tom ujistila.

Loki jí věnoval intenzivní, ale nečitelný pohled. Pepper se nikdy dřív necítila, jako by kočka mohla vidět skrz ni.  Zachvěla se a uvažovala, jestli tu bylo něco o Lokim – skutečném Lokim – co by měla vědět nebo si to pamatovat.


Loki seskočil z pohovky a vrátil se do sklepa. Když Pepper později nahlédla do dílny, Loki seděl u Tonyho stolu a čekal. 

2 komentáře:

  1. Cha chá :-D Tak nevím, co je lepší perla. Kočka ochranitelky objímající ovladač - prostě chlap v jakékoli podobě! - nebo slastné vrnění pro pohledu na těžce zkoušeného Thora... :-D :-D

    OdpovědětVymazat
  2. Jupí, tahle povídka je prostě úžasná. Loki v tom kočičím těle je takový momentálně ňuní, už se těším na tu část vrrr... :D A ještě více se těším, jak na kočku bude reagovat Thor. :D :D *mega potlesk* za překlad a *mega potlesk* autorovi... :) *letící cihla* a vrať Lokimu jeho děti, než s tebou bude ámen! :P

    OdpovědětVymazat